Startowa | Aktualności

ZEBRANIE INFORMACYJNE:

23.11.2017 r.


 

WYCIECZKA SKO

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Siedlnicy od kl. 0 do kl. VI wybrali się na wycieczkę – nagrodę do kina w Lesznie na film pt.: „SING” . Oszczędzając sumiennie w ubiegłym roku szkolnym na książeczki SKO ( teraz już internetowe konta SKO w PKO BP ) otrzymaliśmy wyróżnienie pieniężne. Opiekun SKO sfinansował przejazd autobusem oraz bilety do kina. Ponadto odwiedziliśmy również KFC oraz M'donalds. Z pełnymi brzuszkami i w świetnych humorach wróciliśmy do domów.


SKO TO JEST TO :-) !
ZAPRASZAMY DO OSZCZĘDZANIA !

 


 

WIGILIA SZKOLNA I JASEŁKA

22 grudnia 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy Klasowe Spotkania Opłatkowe. Nie mieliśmy tego dnia lekcji. Dzień rozpoczęliśmy od obejrzenia Jasełek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Przygotowała je pani Jadwiga Pietrzak. Następnie udaliśmy się do klas, gdzie wraz z wychowawcami dzieliliśmy się opłatkiem, jedliśmy przygotowane przez nas potrawy i śpiewaliśmy kolędy. Dzień upłynął nam w miłej atmosferze.

 

 


 

OSZCZĘDZANIE SIĘ OPŁACA !


W piątek 9 grudnia w Szkole Podstawowej w Siedlnicy odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu, którego organizatorem był opiekun SKO Aldona Mazurczyk. Ogłoszony w listopadzie konkurs pod tytułem „Moja skarbonka SKO” dla wszystkich członków SKO został zakończony. W szkole znajduje się wystawa pięknych, własnoręcznie wykonanych skarbonek. Pomysły uczniów były bardzo interesujące. Niektóre popularne- takie jak świnka czy domek. Ale były też niecodzienne – rakieta, prezent czy budzący wielkie zainteresowanie skarpetka-skarbonka. Gościem zaproszonym na uroczyste wręczenie nagród i dyplomów była pani Donata Napieralska- przedstawiciel SKO w PKO we Wschowie. W konkursie wzięło udział kilkunastu członków SKO.


I miejsce zdobyli: Marcel Brzózka i Maciej Krawiec                                                                                             
II miejsce: Alicja Szabat
III miejsce: Julia Sys i Filip Winiarczyk.
Przyznano 4 wyróżnienia: Jakub Matyla, Konrad Zasowski, Hanna Leśniewska, Wiktoria Straszewska.

Ponadto każdy z uczestników otrzymał nagrodę pocieszenia.


Pani Donata wręczyła dla opiekuna dyplom  (za zdobycie wyróżnienia – 1000zł w Regionalnym Konkursie dla Szkolnych Kas Oszczędności dla szkoły) oraz wyróżnienie dla opiekuna  SKO o przyznaniu brązowej oznaki SKO za krzewienie idei oszczędzania wśród dzieci i młodzieży. Współpraca SKO w szkole z PKO układa się bardzo dobrze, zakładane są internetowe konta SKO. Na nich warto oszczędzać, bo są oprocentowane.  Pani Donata przywiozła dla członków SKO upominki oraz pamiątkowe baloniki. W każdy piątek w szkole odbywa się sprzedaż własnych wypieków w celach zarobkowych (uczymy się pozyskiwać własne fundusze)  toteż gość nasz również włączył się do naszej akcji i zakupił kilka kawałków ciasta.

 


 

11 listopada

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości 10 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pani Kornelii Musiał przygotowali uroczysty apel. Apel odbył się w sali wiejskiej w Siedlnicy. Wszyscy goście otrzymali biało-czerwone kotyliony, przygotowane przez uczniów na lekcjach plastyki i techniki.

 


 

5 listopada

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Z okazji Dnia Postaci z Bajek 4 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły przyszli przebrani w stroje bajkowe. Uczniowie klasy V pod opieka pani Kornelii Musiał przedstawili bajkę, w której wystąpiły postaci z wielu bajek.

Na zakończenie tego dnia nagrodzone zostały dzieci, które przebrały się najciekawiej.

 


 

MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH

Miesiąc październik 2016 roku ogłoszony został miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się wiele konkursów oraz podjętych zostało wiele działań, mających na celu promocję czytelnictwa.

 

 

 

 

TERMINY ZEBRAŃ INFORMACYJNYCH:

23.11.2017 r.